V Norsku se rozhodně děje něco divného, jak jinak si vysvětlit následující obrázky, které byly součástí učebnic žáků první třídy?
Norské noviny i jejich online verze VG.no přišly v listopadu loňského roku s článkem, který upozorňuje na tyto obrázky, se kterými měli pracovat žáci prvních tříd a učit se z nich písmenka. Jednalo se o školu v Trondheimu, do které dochází i syn paní Agnieszky Wojtowicz, polky žijící v Norsku. Právě ona upozornila média na tuto učebnici, ve které měl její syn vypracovat úkol. Okamžitě se proti tomu ohradila a společně s dalšími rodiči vyjádřila nesouhlas s tímto stylem výuky.

Ředitel školy v Trondheimu Grethe Naalsund řekl “ Snad jsme tím nikoho nepoškodili, nyní budeme ilustrace v knihách muset podrobit důkladnějšímu zkoumání“

Jak je ale možné že se obrázek dostane do učebnice a pak do školy?

písmeno H

Ministr Torbjørn Røe Isaksen, byl celou událostí spíše pobaven

Ministr školství Torbjørn Røe Isaksen prohlásil, že nespokojenost rodičů je pouhou bouří ve sklenici vody, na obrázcích podle něj není nic pobuřujícího, konkrétně řekl : „to jen my dospělí reagujeme negativně, protože myslíme jinak než děti“.

Autor: Jordanka Jirásková | pondělí 23.2.2015
Zdroj: https://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=450416