Nejprve bych chtěla ještě jednou poděkovat paní senátorce Daniele Kovářové, že setkání lidí, kteří z posledních sil drží pomyslnou bránu svobody slova, uspořádala.
Kde vidím základní problém, aneb proč svobodu projevu ztrácíme?

Propaganda
Lidé, kteří beztrestně lžou, nepravdivě nálepkují a osočují nevinné lidi z šíření dezinformací, jsou sami dezinformátory a manipulátory. A mnohokrát usvědčenými. Tyto osoby zejména třeba z webu Manipulátoři.cz berou vládní organizace a nadnárodní společnosti, jako je například Facebook, za relevantní zdroj informací.

Nevyváženost a indoktrinace
Na semináři zazněla věta, že „škola je posledním neovlivněným prostorem, pokladnicí ideálů“
Měla by být, ale není. A tam by se mělo začít za svobodu slova bojovat, škola je na prvním místě a objektivita a nestrannost vyučujících je už dost na hraně. Možná i za hranou. Všichni jsme viděli ten humbuk před prezidentskými volbami:
„ty volíš Babiše“ – po kladné odpovědi přišel minimálně úšklebek. Zaznívaly také nenápadné projevy vyučujících jako „ doufám, že všichni volíte Pavla“. Nebo „nikdo snad nevolí Babiše..“ samozřejmě, že děti už se pak nepřiznaly.
Dalším takovým úkazem jsou levicové nebo chcete-li prounijní,provládní a českotelevizní masírky na školách. V Gymnáziu na Zatlance, měl například před pár lety přednášku o fungování médií Václav Moravec. Těch selhání nejen na tomto pražském gymnáziu je samozřejmě více, jen je nemonitoruji všechny.
A nemusím chodit daleko pro debatu s názvem Ženy v politice, jejíž hlavními aktérky byly Adéla Šípová, Markéta Pekarová a Jana Černochová – tato akce se konala před týdnem na Základní škole, v Roztokách u Prahy.
Škola se sice od akce distancovala, s tím, že jen poskytla prostory, otázkou ale zůstává, co by se stalo, kdyby si pro stejné účely chtěl pronajmout prostory Jindřich Rajchl, Tomio Okamura nebo Andrej Babiš.

Rozjetý vlak s nekorigovanou nenávistí, legitimizovaný vládními organizacemi
Včera byla na půdě Senátu slyšet i tato věta „Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého“ (i v textové nebo virtuální formě) – nelze nesouhlasit.
Ale těžko se dohledává takový virtuální narušitel vašeho osobního prostoru, když vás dehonestuje, uráží a ohrožuje pod falešným jménem, fotkou, celkově pod falešnou identitou. Proto si vážím každého, kdo veřejně vystupuje pod vlastním jménem a navíc ještě proti mainstreamu.
Největší takovou bahenní platformou je sociální síť Twitter. Je to místo, kde vám přišijou i vraždu svojí neexistující tetičky, nebo že jste někomu sežrali psa, a zaživa a před tím ho ještě znásilnili. Opravdu semeniště bizáru, které není vhodné pro slabší povahy.
O TO HORŠÍ je, když tam někdo pod vlastní identitou podněcuje k nenávisti a šíři lži. Ale čemu se divit, když se na této platformě i ministryně obrany vyjadřuje jako prostitutka, co se právě probudila u rozlitý zelený v pátý cenový.
Současnému stav společnosti vlastně naprosto koresponduje s touto fekální platformou, na které mají oficiální účty vládní organizace, ministři a prezidenti.