7. 04. 2016 9:30:00
Pracovníci Barnevernu by měli podstoupit důkladné psychiatrické vyšetření. Tito lidé nejsou dostatečně emocionálně vyspělí pro život, pro volný pohyb na svobodě,natožpak pro práci v úřadu ochrany dětí.

Než budou pracovníci Barnevernu potrestáni za to, co páchají, měli by podstoupit také důkladné psychiatrické vyšetření.Tito lidé nejsou dostatečně emocionálně vyspělí pro život, pro volný pohyb na svobodě natožpak pro výkon, tak důležité profese jako je sociální pracovník v úřadu pro ochranu dětí.

Tohle není videohra!

Způsob chování norských úřadů je přinejmenším děsivý. Připomíná mi to Breivikovo silné ztotožnění s počítačovou hrou. Na případu norsko-rumunskuské rodiny je to jasně vidět. Prostě chytli kořist a začla „hra“, odporná hra s lidskou psychikou. V listopadu nejdříve sebrali na základě nepodloženého udání dvě starší holčičky ze školy, pro chlapce si přijeli domu k bezbranné kojící matce tříměsíčního miminka (otec byl v práci). Tehdy Ruth Bodnariu měla sílu jen na to, zavolat to manželovi do práce, ten okamžitě přijel a jeli na policii. S malým tříměsíčním Ezekielem v náručí Ruth na policii plakala, což byl důvod sebrat ji i jeho.

Soupis událostí jasně vypovídá o tom, že si někdo „hraje“:

Děti byly rozděleny do tří různých pěstounských rodin a s rodiči se mohly vídat takto:

Ezekiel: 2xtýdně na dvě hodiny

Plně kojené dítě bylo rázem odkázáno na lahev, bez jakéhokoliv logického důvodu. Jak toto mohlo být v nejlepším zájmu dítěte? Jak toto mohlo miminku prospět? Tady se opět někdo vyžíval v psychickém týrání kojící matky.

Matei a Ioan: jednou týdně – 2hodiny

Pětiletý Matei a Ioan dodnes nemohou pochopit, proč nemohou jít domů, proč jsou stále u cizích lidí. Hned na první schůzce starší Matei prohlásil, že chce domů i se sestrami, po kterých se stále ptá.

Eliana a Naomi: 8 minut po telefonu

Devítiletá Eliana a sedmiletá Naomi nejprve nesměly rodiče vidět vůbec dlouhé tři měsíce, pak přišla změna na schůzky 2hodiny každý druhý týden, v týdnu kdy se nevidí nyní mohou rodiče dcerám zavolat, maximální délka hovoru však může být 5 – 8 minut.

Na každé schůzce s dětmi se odehrává to samé, rodiče tvrdí, že jsou zmatené a nejsou schopny pochopit, proč nemohou jít domů. Dívky se na poslední schůzce doslova vyjádřily, že jsou už vyčerpané a chtějí se vrátit ke svým rodičům a sourozencům.

Soud přikázal vrátit dnes už sedmiměsíčního Ezekiela

Poslední vývoj situace je pro rodiče velmi příznvý, opět však dokazuje zrůdnost systému.

5.4. přišlo vyrozumění od soudu, že nejmladší Ezekiel má být okamžitě vrácen zpět do biologické rodiny. Ezekiel byl včera rodičům předán. O osudu zbylých čtyř dětí rozhodne soud až za další měsíc.

Autor: Jordanka Jirásková | čtvrtek 7.4.2016 9:30
Zdroj: https://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=501992