30. 03. 2016 13:54:20
Norský model péče o děti je tak „perfektní“, že sociálka pak svým odchovancům děti preventivně odebere, protože na základě takto zničeného dětství prý nemohou být dobrými rodiči. Stejně jako v případě Kena Joara Olsena.
Příběh Kena začal, když mu bylo 8 let. Vypráví, že tehdy začal Barnevernet jeho mámu pronásledovat, žili sami, bez otce. Když už to bylo neúnosné, sbalila Kenova matka věci a odstěhovali se do Dánska (dokud byl ještě čas). Tam to ale k jejich smůle nebylo o nic lepší a Barnevernet si na ně za krátkou dobu došlápl i tam. Ken byl umístěn do „ústavu pro naléhavé případy“ v Dánsku.

Dánský Barnevernet je jako z hororu

Ken si jasně pamatuje, že chtěl zpět k mámě, ale že ho zamykali a zhasínali mu. „Trestali nás i za to, že jsme si špatně čistili zuby“. Ken také říká, že byl šikanován a sexuálně zneužíván (a nejen on). Když se o tom mámě zmínil, udělala vše proto, aby ho z ústavu dostala.

Do péče syna nezískala, ale podařilo se ji ho alespoň dostat do „normální rodiny“ k pěstounům. Ani tam se Ken necítil jako doma. Tvrdí, že jemu a ještě dalším třem dětem dávali pěstouni zřetelně najevo, že jsou tam jen pro jejich zlepšení finanční situace. V 16ti letech Kena z rodiny vystěhovali do vlastního bytu, což dopadlo špatně. Chytil se kriminálních gangů, drog a skončil i ve vězení. V roce 2004 byl vyhoštěn zpět do Norska.

S Vibeke a Ariou chtěl začít znovu

Po bouřlivém období chtěl Ken začít nový, lepší život. Veškeré své naděje a očekávání vkládal do své dcery Ariy. S přítelkyní Vibeke se na miminko moc těšili. Právo stát se rodiči jim ale bylo odepřeno krátce po jejím narození. Norský Barnevernet si přišel pro malou Ariu pro jistotu hned do porodnice. A důvod? Ken je prý pro ni nebezpečný, protože sám vyrůstal v pěstounské péči a má za sebou kriminální minulost.

„Říkají, že děti z jejich péče se v budoucnu nebudou schopny postarat o vlastní dítě. Proto je tak hrozně nenávidím, vím, co našim dětem dělají… prožil jsem to na vlastní kůži.“(Ken Joar Olsen)

Barnevernet dělá naschvály

Před dvěma měsíci se konala schůzka, která musela proběhnout na policejní stanici, jelikož se Barnevernet domníval, že by mohl Ken svou dceru unést. Celá tato schůzka, která nakonec trvala jen 30 minut, se konala v podivném duchu. Pracovníci Barnevernu (prý velmi nápadně) necitlivě předali malou Ariu od pěstounů Kenovi a Vibeke, ta začala plakat a tak bylo rozhodnuto, že se schůzka ukončí z důvodu špatného vlivu biologických rodičů na dítě!

Na další schůzce, která se konala minulý týden, se ale prokázal úplný opak – malá Aria si s vlastními rodiči hrála a navzdory velmi omezeným stykům vypadala v jejich přítomnosti velmi spokojeně.

Reportáž německé tv Deutche Welle, kde vystupuje i Ken Joar Olsen a Vibeke Morrisey

Ken Joar Olsen a Vibeke Morrissey se o svou dceru stále soudí a svůj boj nevzdají.

Více na: www.stopbarnevernet.com

https://www.facebook.com/Justice-for-baby-Aria-and-her-family-1168386839845610/?fref=ts

https://www.facebook.com/BarnevernetStealsChildren/?fref=ts

Autor: Jordanka Jirásková | středa 30.3.2016
Zdroj: https://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=501112