Miloši Zemane, Bohuslave Sobotko a Lubomíre Zaorálku, nenechte Norům ukrást české děti, plán kterým chtějí děti získat, mají dokonale promyšlený a je to v Norsku běžná praxe.
Je zde reálná hrozba, že Norové si české chlapce chtějí ponechat. Norský sociální úřad má totiž své plány detailně promyšlené, nyní to vypadá, že během spolupráce s českými úřady která už byla zahájena, bude apelovat na to, že chlapci si už u svých současných pěstounu zvykli a k matce nechtějí. O tom vypovídá text prohlášení ambasády, ve kterém se píše, že chlapci si v pěstounské péči vedou dobře a bude věcí úřadů, zda je v hodné je navrátit matce. Norské úřady záměrně protahují řízení, aby byli chlapci co nejdéle bez své matky a oni tak měli možnost je náležitě zmanipulovat k tomu, aby už ji nechtěli vidět. Denis a David Michalákovi zřejmě o své matce za poslední roky neslyšeli nic dobrého a ona sama za celou tu dobu neměla možnost vysvětlit jim co se vlastně stalo.

Postup Barnevernu je perfektně naplánovaný, jako přes kopírak s dalšími případy

Klasický styl norského Barnevernu, který praktikuje i v jiných případech

1) rok po odebrání tvrdí,že původní rodina se stále nenapravila

2) dva roky po té (co zakážou dětem mluvit rodnou řečí) tvrdí, že problémem by byla jazyková bariera

3) po třech letech už vyrukují s tím, že děti si u pěstounů zvykly a návrat k vlastní rodině proto není vhodný

Pane Kapitáne a paní Marksová bylo by lepší, kdyby jste se už v médiích k ničemu nevyjadřovali, přestali by jste tak dětem zadržovaným v Norsku škodit!

Proč Zdeněk Kapitán, ředitel UMPOD, ten který by měl pomoci naopak svým počínáním hází Evě Michalákové klacky pod nohy? Proč stále dokola opakuje, že má paní Michaláková zveřejnit rozsudek, že něco tají? Odhalení rozsudku, by bylo protiprávní a Evu Michalákovou by to poškodilo. Rozsudek navíc vypovídá o bezduchosti až nesvéprávnosti norských soudů, je dětinský a nepodložený.

Citace z rozsudku už nějaku dobu vyplouvají na povrch, zveřejnilo je třeba Echo24.cz nebo Česka televize …

Se skandálním výrokem norské ambasády, ve kterém bylo napsáno, že norská sociální služba věděla co dělá, když chlapce odebrala a měla k tomu jistě pádný důvod souhlasí i ministryně Marksová, ta doporučuje médiím ať jednají opatrně s tvrzením, že Norsko krade děti. Souhlasí s vyjádřením velvyslankyně a také s tím, že v rozsudku bylo něco zatajeno. Zároveň ale přiznává, že s norským systémem není detailně seznámena, neví tedy vůbec jak to tam chodí a za celou tu dobu nebyla schopna si o tom něco zjistit. Zajímavé je i to, že se později nechala slyšet i velvyslankyně, že vlastně o případu moc neví a vyjádření stanovila na základě domněnek (velmi profesionální chování). Paní Marksová Tominová, tedy ani neví proč je na straně Norů a je jednou z těch, kteří o případu neví nic a svou nevědomostí pouze škodí. Pro navrácení synů zpět Evě Michalákové, by tedy bylo lepší, aby mlčela .

Autor: Jordanka Jirásková | pondělí 26.1.2015
Zdroj: https://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=445574