21. 03. 2019 9:29:13
Zatímco krásná, mladá blondýnka, Tereza Hlůšková, která vědomě pašovala devět kilo heroinu přes Pakistán, má veškerou péči a pomoc konzulátu, s prokazatelně nevinným, Jiřím Saganem se ve Francii zachází, jako s dobytkem.
Tereza Hlůšková, která vědomě pašovala devět kilo heroinu přes Pakistán, má od českých úřadů veškerou péči a pomoc. Nevinný český řidič, kterému násilně vniklo do vozu 15 iráckých migrantů, vyfasoval 2,5 roku vězení, bez jakékoliv asistence pracovníků konzulátu ve Francii.

Terezu H., si už několikrát natočila média, pašeračka dokonce tvrdila, že se k ní ve vězení chovají hezky a má schopného právníka. O tom, jak se vede českému řidiči ale nevíme téměř nic, jen to, že sedí ve vězení na samotce, jako vrah. Svou ženu ani jiné členy rodiny nesmí vidět.

Je známo, že ve Fancii lidé za vědomé pašovaní migrantů dostávají běžně vyznamenání. Tak proč se k čekému řidiči, kterému běženci násilně vnikli do chladícího přívěsu, chovají Francouzi, jako k dobytku? A to bez povšimnutí toho nejkompetentnějšího – ministra zahraničních věcí, Tomáše Petříčka. Stejnětak případu nevěnuje větší pozornost ani Česká televize, která raději blaženě informuje, že Českou republiku navštívila Madeleine Albright, aby nás podpořila v boji proti novodobému fašismu. To, že se v současné době jeden ukázkový fašismus odehrává na našem krajanovi, už se ale na ČT nedozvíte. Ona totiž ten fašismus páchá evropská velmoc, vzorová a bezchybná země – Francie.

Kdyby se o případ neprávem odsouzeného řidiče, Jiřího Sagana nezačal aktivně zajímat europoslanec, Tomáš Zdechovský, média a ministerstvo by tuto skutečnost zdatně ututlaly.

Když se novináři před pár týdny zeptali ministra Petříčka na případ Jiřího Sagana, nevěděl o tom zhola nic a raději se tou dobou aktivně zasazoval o přijmutí 15 syrských sirotků.

Na podporu Jiřího Sagana se 4.února uskutečnila demonstrace před velvyslanectvím Francie, kde lidé požadovali Petříčkovu demisi a podepisvali petici za propuštění českého řidiče.

Od té doby se ale nezměnilo vůbec nic. Zločin páchaný francouzskými úřady zřejmě zůstane bez spravedlnosti.

O potupném zacházení s Jiřím Saganem píše ve svých článcích Tomáš Zdechovský.

Úryvek z článku:

V té Čečně Tě hledat nebudeme!

Celníci, kteří před tím potvrdili, že dokumenty i vůz jsou v pořádku a povolili další cestu, ale místo zajištění migrantů, „vzali do želízek“ šokovaného řidiče, který nebyl schopný slova. Z chlaďáku totiž postupně vylezlo hned 15 očividných nelegálních migrantů, jako první žena s pětiletým dítětem v náručí, zbytek muži. Všichni v nepříliš vhodném oblečení a podchlazení. V tu chvíli proto určitě vše muselo být velmi emotivní a zmatené – a někdo to musel odskákat. Řidič „kdesi z východu“ byl pro tento účel ideální, protože jej limitovala neznalost francouzštiny.

Došlo proto k podstatě okamžitému zadržení řidiče, zatímco migranti byli propuštěni na svobodu. Český řidič byl okamžitě označen za pašeráka a mafiána. Následovalo dramatické nasazení pout a zatčení. Zatímco jiné francouzské a španělské řidiče by v podobné situaci nejspíše pustili, zde prohlásili, že jej nebudou nikde v té Čečně hledat a hned ho proto odvedli do vyšetřovací místnosti. V tento moment Jiří Sagan naposledy stihl zavolat velmi krátce domů partnerce Gábině: „Je zle, našli mi tam migranty, vůbec nevím, kdy a jak se tam dostali. Vůbec nevím, co teď bude, jen mi hnusně nadávají do mafiánů…“

Zdroj: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=699262

Autor: Jordanka Jirásková | čtvrtek 21.3.2019 9:29
Zdroj: https://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=705697